Ważny komunikat!
 
W związku z zagrożeniem epidemicznym na terenie kraju, mając na uwadze bezpieczeństwo Państwa oraz naszych pracowników wprowadzamy pewne ograniczenia pracy Biura Obsługi Klienta w dniach 16-29.03.2020 r.
 
Wizyty w BOK tylko po wcześniejszym umówieniu telefonicznym lub emailowym. Jednocześnie prosimy o ograniczenie ich jedynie do spraw koniecznych i pilnych.

Zachęcamy Państwa do korzystania z elektronicznego Biura Obsługi Klienta I-BOK, które umożliwia m. in:
- sprawdzenie salda konta,
- sprawdzenie indywidualnego rachunku bankowego,
- przeglądanie faktur,
- przeglądanie dokumentów,
- kontakt z serwisem technicznym (helpdesk).
 
Płatności za usługi prosimy realizować za pomocą bankowości internetowej.

Obsługa telefoniczna pozostaje bez zmian w godzinach pracy biura (od poniedziałku do czwartku w godz. 8:00-18:00,piątek 8:00-16:00).

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego w celu zawierania umów w formie zdalnej/elektronicznej.

Pozostajemy do dyspozycji telefonicznie 17 8500599 lub emailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Programy podszywające się pod oprogramowanie antywirusowe

Szczególną formą złośliwego oprogramowania komputerowego są fałszywe programy antywirusowe. Mają one na celu wyłudzenie od użytkownika zapłaty za kupno pełnej wersji programu i usunięcie wirusów, które faktycznie bądź fikcyjnie, umieścił w systemie użytkownika tenże program.  Oczywiście aplikacji tej nie da się w zwykły sposób usunąć z systemu, jest ona odporna nawet na prawdziwe programy antywirusowe. Nęka użytkownika częstymi komunikatami i  spowalnia komputer. Tego typu złośliwe oprogramowanie określa się jako 'rogueware'. 

Poniższa strona zawiera zestawienia takich programów. Ze względu na podobieństwo nazw łatwo je pomylić z prawdziwymi aplikacjami antywirusowymi. Pod żadnym pozorem nie należy instalować któregokolwiek programu z tej listy, ani płacić wyłudzaczom gdy już zostaniemy zainfekowani. Zwykle w Internecie można znaleźć specjalne programy do usuwania konkretnego rogueware'a lub opisy jak zrobić to ręcznie.

 

http://www.blueroadrunner.com/badantispyware.html