Szanowni Państwo!
 
Z powodu zagrożenia epidemicznego od dnia 02.11.2020 r. ograniczamy działalność naszego Biura Obsługi Klienta i zachęcamy do kontaktu telefonicznego: 17 8500599, mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz zdalnego zawierania umów.
Pozostajemy do Państwa dyspozycji w Biurze Obsługi Klienta w niezmienionych godzinach:
od poniedziałku do czwartku 8:00-18:00
w piątki 8:00-16:00
po wcześniejszym umówieniu się.

BOK RES.PL

Programy podszywające się pod oprogramowanie antywirusowe

Szczególną formą złośliwego oprogramowania komputerowego są fałszywe programy antywirusowe. Mają one na celu wyłudzenie od użytkownika zapłaty za kupno pełnej wersji programu i usunięcie wirusów, które faktycznie bądź fikcyjnie, umieścił w systemie użytkownika tenże program.  Oczywiście aplikacji tej nie da się w zwykły sposób usunąć z systemu, jest ona odporna nawet na prawdziwe programy antywirusowe. Nęka użytkownika częstymi komunikatami i  spowalnia komputer. Tego typu złośliwe oprogramowanie określa się jako 'rogueware'. 

Poniższa strona zawiera zestawienia takich programów. Ze względu na podobieństwo nazw łatwo je pomylić z prawdziwymi aplikacjami antywirusowymi. Pod żadnym pozorem nie należy instalować któregokolwiek programu z tej listy, ani płacić wyłudzaczom gdy już zostaniemy zainfekowani. Zwykle w Internecie można znaleźć specjalne programy do usuwania konkretnego rogueware'a lub opisy jak zrobić to ręcznie.

 

http://www.blueroadrunner.com/badantispyware.html