9 tys. incydentów cybernetycznych

Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego przy szefie ABW opublikował ciekawy raport o incydentach odnotowanych w przeciągu ostatniego roku mających niekorzystny wpływ na cyberbezpieczeństwo wraz ze sposobami na minimalizacji zagrożeń. Więcej : aktualnosci24.com.

Bezieczeństwo sieci WI-Fi

Powszechność sieci bezprzewodowych sprawia, że są one częstym celem ataków hackerów. Dostanie się do prywatnej sieci Wi-Fi może sprawić niefrasobliwemu internaucie, który nie zadbał o jej należyte zabezpieczenie, wiele kłopotów. Hacker może np. popełniać na jego konto przestępstwa. Więcej o bezpieczeństwie sieci bezprzewodowych w artykule w serwisie kapitanhack.pl.

Nowe sztuczki oszustów

Uwaga na nowe próby wyłudzenia pieniędzy przez cyberoszustów! Emaile z informacją o przejęciu konta lub komputera i żądaniem wpłaty określonej kwoty w kryptowalutach, które są rozsyłane od kilku miesięcy, teraz wyglądają bardziej realistycznie. Zawierają bowiem prawdziwe hasło, nr telefonu lub PESEL internauty. Nie należy jednak wpadać w panikę, nie oznacza to, że komputer został przejęty przez przestępców.

Zamieszanie z 5G

Dyskusje na temat nowego standardu sieci komórkowych sprawiły, że prawie każdy słyszał o "5G". Nazwa ta jest jednak często mylona z typem transmisji bezprzewodowej. Istnieją routery z oznaczeniem Wi-Fi 5G, ale nie oznacza to, iż wspiera on najnowszą technologię. Więcej o zamieszaniu w nazewnictwie w serwisie: www.speedtest.pl.

Gala KSW 50 w PPV

W sobotę 14 września 2019 w Londynie odbędzie się jubileuszowa 50 Gala KSW. Federacja przygotowała osiem walk, w tym aż cztery mistrzowskie. Gala będzie dostępna dla abonentów naszych pakietów TV + Internet w systemie Pay Per View w cenie 35,00 zł (kanał 505). Chętnych prosimy o kontakt e-mailowy lub osobisty w BOK. 

Przewodnik po wzmacniaczach Wi-Fi

Zasięg sieci bezprzewodowej w większych mieszkaniach i domach to częsty problem. Komputer Świat publikuje artykuł, który opisuje jak mu zaradzić poprzez zastosowanie wzmacniacza Wi-Fi: Jaki wzmacniacz Wi-Fi wybrać i na co zwracać uwagę?.

Internet mobilny na zagranicznych wakacjach

Ceny dostępu do sieci za granicą bywają bardzo różne. Jak podaje serwis Chip, Brytyjczycy porównali cenniki operatorów w 230 krajach. Zestawienie takie jest bardzo przydatne, szczególnie w okresie wyjazdów wakacyjnych. Artykuł w chip.pl, źródło danych i plik .xls do pobrania: serwis Cable.

Testy systemów mesh

Kontynuując temat sieci bezprzewodowych typu mesh polecamy artykuł z testem domowych systemów w tym standardzie wykonany przez serwis PClab: Wi-Fi Mesh dla każdego.

Dowód rejestracyjny i ubezpieczenie w telefonie

Od maja rządowa aplikacja mObywatel wzbogaciła się o dokumenty związane z posiadanym pojazdem. mPojazd umożliwia zapisanie w telefonie elektronicznej wersji dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia OC.
Mimo, że od wielu miesięcy noszenie tych dokumentów nie jest obowiązkowe, to posiadanie ich jest przydatne np. podczas stłuczki.

Sieć bezprzewodowa typu mesh

Sieć mesh to rozwiązanie pozwalające zapewnić stabilne i szybkie bezprzewodowe połączenie internetowe w dużych mieszkaniach, a szczególnie w piętrowych domach. Eliminuje ono punkty i zakątki domu, do których nie dochodzi sygnał tradycyjnej sieci WiFi lub jest on słaby.