Przewodnik po wzmacniaczach Wi-Fi

Zasięg sieci bezprzewodowej w większych mieszkaniach i domach to częsty problem. Komputer Świat publikuje artykuł, który opisuje jak mu zaradzić poprzez zastosowanie wzmacniacza Wi-Fi: Jaki wzmacniacz Wi-Fi wybrać i na co zwracać uwagę?.

Internet mobilny na zagranicznych wakacjach

Ceny dostępu do sieci za granicą bywają bardzo różne. Jak podaje serwis Chip, Brytyjczycy porównali cenniki operatorów w 230 krajach. Zestawienie takie jest bardzo przydatne, szczególnie w okresie wyjazdów wakacyjnych. Artykuł w chip.pl, źródło danych i plik .xls do pobrania: serwis Cable.

Testy systemów mesh

Kontynuując temat sieci bezprzewodowych typu mesh polecamy artykuł z testem domowych systemów w tym standardzie wykonany przez serwis PClab: Wi-Fi Mesh dla każdego.

Dowód rejestracyjny i ubezpieczenie w telefonie

Od maja rządowa aplikacja mObywatel wzbogaciła się o dokumenty związane z posiadanym pojazdem. mPojazd umożliwia zapisanie w telefonie elektronicznej wersji dowodu rejestracyjnego i ubezpieczenia OC.
Mimo, że od wielu miesięcy noszenie tych dokumentów nie jest obowiązkowe, to posiadanie ich jest przydatne np. podczas stłuczki.

Sieć bezprzewodowa typu mesh

Sieć mesh to rozwiązanie pozwalające zapewnić stabilne i szybkie bezprzewodowe połączenie internetowe w dużych mieszkaniach, a szczególnie w piętrowych domach. Eliminuje ono punkty i zakątki domu, do których nie dochodzi sygnał tradycyjnej sieci WiFi lub jest on słaby.

Sprzęt firmy Linksys niebezpieczny

Użytkownicy routerów firmy Linksys powinni sprawdzić czy ich urządzenie nie znajduje się na liście sprzętu narażonego na włamanie. W routerach z serii Smart Wi-Fi odkryto luki w zabezpieczeniach mogące doprowadzić do wykradzenia informacji z wewnątrz sieci. Intruz może uzyskać dostęp do routera przez publiczny adres IP, bez logowania się.

Nadchodzi nowa generacja Wi-Fi

Wi-Fi 6 to odpowiedź na mankamenty obecnego standardu łączności bezprzewodowej. Od tego roku  rozpocznie się wdrażanie nowej technologii zapewniającej większą szybkość, stabilność, bezpieczeństwo  i energooszczędność.

Gala KSW 49 w PPV

Gala KSW 49 odbędzie się w sobotę 18.05.2019 i będzie dostępna dla abonentów naszych pakietów TV + Internet w systemie Pay Per View w cenie 35,00 zł (kanał 505). Chętnych prosimy o kontakt e-mailowy lub osobisty w BOK. 

BOK czynne krócej

Szanowni Klienci, informujemy że w dniu dzisiejszym BOK RES.PL pracuje w godz. 8:00-13:00.

Bezpieczna sieć Wi-Fi

Serwis TestHub.pl zamieścił 3-częściowy poradnik jak skonfigurować bezpieczną sieć WiFi. Warto się zapoznać:
1. Podstawy
2. Ukryte SSID, przycisk WPS i Firewall
3. AP Isolation i filtrowanie adresów MAC