Ważny komunikat!
 
W związku z zagrożeniem epidemicznym na terenie kraju, mając na uwadze bezpieczeństwo Państwa oraz naszych pracowników wprowadzamy pewne ograniczenia pracy Biura Obsługi Klienta w dniach 16-29.03.2020 r.
 
Wizyty w BOK tylko po wcześniejszym umówieniu telefonicznym lub emailowym. Jednocześnie prosimy o ograniczenie ich jedynie do spraw koniecznych i pilnych.

Zachęcamy Państwa do korzystania z elektronicznego Biura Obsługi Klienta I-BOK, które umożliwia m. in:
- sprawdzenie salda konta,
- sprawdzenie indywidualnego rachunku bankowego,
- przeglądanie faktur,
- przeglądanie dokumentów,
- kontakt z serwisem technicznym (helpdesk).
 
Płatności za usługi prosimy realizować za pomocą bankowości internetowej.

Obsługa telefoniczna pozostaje bez zmian w godzinach pracy biura (od poniedziałku do czwartku w godz. 8:00-18:00,piątek 8:00-16:00).

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego w celu zawierania umów w formie zdalnej/elektronicznej.

Pozostajemy do dyspozycji telefonicznie 17 8500599 lub emailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

20 Wrz

2017

Urządzenia z Bluetooth poważnie zagrożoneOdkryto 8 poważnych dziur w zabezpieczeniach protokołu Bluetooth, które zbiorczo nazwano Blueborne.  Oznacza to, że miliardy urządzeń mogą stać się celem ataku hackerów. Nie jest  nawet konieczne parowanie urządzeń przez włamywacza, wystarczy że nada on specjalny sygnał, a urządzenia z włączonym Bluetoothem będące w zasięgu zostaną zainfekowane i przejęte, o ile nie będą zaktualizowane odpowiednią poprawką. 

Zainfekowane urządzenie potrafi z kolei bardzo szybko rozprzestrzeniać złośliwy kod na kolejne urządzenia. Problem jest więc krytyczny.  Podatne są wszystkie wersje Androida, MS Windows od Windows Vista, iOS do wersji 9.3.5, Linuksy korzystające z BlueZ. Co prawda producenci wypuścili już poprawki, ale bardzo wiele, szczególnie starszych urządzeń pozbawionych jest aktualizacji, np. głośniki bluetooth. Szacuje się że 40% sprzętu pozostanie na zawsze podatnych na infekcję. Jedyna radą jest wyłączenie w nich nadajnika bluetooth.
Aplikacja skanująca  otoczenie w poszukiwaniu urządzeń podatnych na atak, jest do ściągnięcia  tutaj: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.armis.blueborne_detector