Szanowni Państwo!
 
Z powodu zagrożenia epidemicznego od dnia 02.11.2020 r. ograniczamy działalność naszego Biura Obsługi Klienta i zachęcamy do kontaktu telefonicznego: 17 8500599, mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz zdalnego zawierania umów.
Pozostajemy do Państwa dyspozycji w Biurze Obsługi Klienta w niezmienionych godzinach:
od poniedziałku do czwartku 8:00-18:00
w piątki 8:00-16:00
po wcześniejszym umówieniu się.

BOK RES.PL


Odkryto 8 poważnych dziur w zabezpieczeniach protokołu Bluetooth, które zbiorczo nazwano Blueborne.  Oznacza to, że miliardy urządzeń mogą stać się celem ataku hackerów. Nie jest  nawet konieczne parowanie urządzeń przez włamywacza, wystarczy że nada on specjalny sygnał, a urządzenia z włączonym Bluetoothem będące w zasięgu zostaną zainfekowane i przejęte, o ile nie będą zaktualizowane odpowiednią poprawką. 

Zainfekowane urządzenie potrafi z kolei bardzo szybko rozprzestrzeniać złośliwy kod na kolejne urządzenia. Problem jest więc krytyczny.  Podatne są wszystkie wersje Androida, MS Windows od Windows Vista, iOS do wersji 9.3.5, Linuksy korzystające z BlueZ. Co prawda producenci wypuścili już poprawki, ale bardzo wiele, szczególnie starszych urządzeń pozbawionych jest aktualizacji, np. głośniki bluetooth. Szacuje się że 40% sprzętu pozostanie na zawsze podatnych na infekcję. Jedyna radą jest wyłączenie w nich nadajnika bluetooth.
Aplikacja skanująca  otoczenie w poszukiwaniu urządzeń podatnych na atak, jest do ściągnięcia  tutaj: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.armis.blueborne_detector