Jak rozpoznać sklepy online oszustów?

W okresie wzmożonych zakupów warto zapoznać się z poradnikiem jak rozpoznać fałszywe sklepy internetowe. Autorzy serwisu zaufanatrzeciastrona.pl napisali go na podstawie świeżo zdemaskowanego przypadku - sklepu Medianeo.

Gala KSW z Pudzianem dostępna pakietach TV

Informujemy, iż gala walk KSW 37 zaplanowana na 3.12.2016 r. będzie dostępna dla abonentów naszych pakietów telewizyjnych. Cena detaliczna brutto dla abonenta to 35,00 zł. Chętnych prosimy o zamówienie usługi drogą mailową lub w Biurze Obsługi Klienta.

Rewolucja w dokumentach osobistych

W 2017 roku nasze portfele mogą się znacznie odchudzić i wcale nie będzie to powód do narzekań. Obok tradycyjnych dokumentów papierowych pojawią się bowiem ich odpowiedniki w telefonach komórkowych. Ministerstwo Cyfryzacji zapowiada wprowadzenie kolejno: mobilnego dowodu osobistego, prawa jazdy, dowodu rejestracyjnego i potwierdzenia zawarcia ubezpieczenia. 

Google ulepsza tłumaczenie tekstów

Od tygodnia internetowy translator Google'a działa w oparciu o nową technologię, znacznie poprawiającą jakość tłumaczeń. Określono ją mianem Neural Machine Translation, co oznacza, że tłumaczenie odbywa się  w oparciu o analizę całego zdania, a nie słowo po słowie. Jest to największy skok technologiczny w historii usługi Google Translator. Niestety, zła wiadomość jest taka, że nowe algorytmy obsługują tylko język angielski tłumaczony na francuski, niemiecki, hiszpański, portugalski, chiński, japoński, koreański i turecki oraz w drugą stronę.

Audyt bezpieczeństwa aplikacji bankowych

Wśród ofert banków online standardem stała się własna aplikacja mobilna. Firma PGS Software przeprowadziła ciekawe badanie stanu bezpieczeństwa tych aplikacji. Test objął 18 produktów największych banków detalicznych: PKO BP, Pekao SA, Bank Zachodni WBK, mBank, ING Bank Śląski, Getin Noble Bank, Bank Millenium, Citi Handlowy, Idea Bank, Alior Bank, BGŻ, Eurobank, Credit Agricole, T-Mobile, Orange Finance, Bank Smart. Jak się okazało, jakość i bezpieczeństwo przebadanych aplikacji pozostawiają bardzo wiele do życzenia.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Mało kto wie, że Policja udostępniła ciekawą usługę internetową o nazwie Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (http://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/)
Składa się ona z mapy, na której naniesiono informacje o występowaniu różnych naruszeń prawa np. przekraczanie prędkości, spożywanie alkoholu czy nieprawidłowe parkowanie. Prezentowane dane pozyskiwane są zarówno z systemów policyjnych jak i od osób prywatnych oraz organizacji społecznych.

BOK czynne krócej

Szanownych Klientów informujemy, że w przedświąteczny poniedziałek 31.10 Biuro Obsługi Klienta będzie czynne do godz. 16:00.

Tylko prawdziwe informacje z Google'a?

Ciekawa inicjatywa Google'a - koncern z Mountain View zamierza walczyć z fałszywymi, zmanipulowanymi, lub nie całkiem prawdziwymi informacjami i newsami jakimi internauci są zalewani w sieci.
Program  dotyczy na razie usług w aplikacji mobilnej Google na terenie USA i UK. Potem będzie rozszerzany na inne obszary.
Polega na opatrywaniu wiadomości tagiem "fakt sprawdzony" z odnośnikiem do źródła, potwierdzającego prawdziwość wiadomości.

Kolejny alert bezpieczeństwa

Abonenci telefonii komórkowej Orange otrzymują wiadomości o włączeniu usługi premium i możliwości wyłączenia jej SMS-em o podanej treści. Jednak to właśnie wysłanie tego SMS-a powoduje włączenie drogiej, płatnej usługi.
Prawdopodobnie wkrótce użytkownicy innych sieci będą narażeni na podobne próby wyłudzenia opłaty SMS-owej.

Uwaga na oszustów w serwisach ogłoszeniowych

Ostrzeżenie dla kupujących przedmioty przez serwisy ogłoszeniowe w rodzaju olx.pl. Dokończenie transakcji za pośrednictwem Allegro jest częste i wydaje się bezpieczne, ale może skończyć się fatalnie. Oszuści wysyłają fałszywy link do aukcji, wyglądającej identycznie jak strona Allegro. Ofiara myśli, że kupuje przedmiot, wykonuje przelew, ale towaru nie otrzymuje.
Szczegóły tutaj